از التماس برای مذاکره تا توطئه چینی علیه ایران

میر باقر صداقی انجمن وطنم سوئیس شانزدهم ژوئن دوهزارو نوزده

 

در ماهها اخیر، مقامات آمریکایی و در رأس آن ها، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در کنار تهدیدها و

تحریم های خود علیه ایران، خواستار دیدار با مقامات ایران و مذاکره جامع حول محور موضوعات و اختلافات

متعدد میان تهران و واشنگتن شده بود  تا جائیکه ترامپ  شماره تلفن در اختیار سفارت سوئیس در تهران قرار

داد تا مقامات ایران برای مذاکره تماس بگیرند البته  این موضوع باعث تفریح و طنزپردازی در فضای مجازی

شد چون در دنیای واقعی کسی ترامپ و تیم جنگ طلب او را جدی نمیگیرند عدم تماس مقامات ایران با ترامپ

, ترامپ را به جائی رساند که خود دست به دامان ژاپن شد ه ودر دیدارش با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در خواست کند تا پیامش را مقامات ایران برساند    

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای ترامپ در این دیدار گفته بود : "می‏دانم که ایران دوست دارد با ما مذاکره کند. ما هم دوست داریم در ادامه  هیچ کسی دوست ندارد ببیند چیز وحشتناکی اتفاق میافتد  بخصوص من .  ترامپ میگوید مایل است هرگاه ایران آماده باشد با این کشور وارد گفت و گو شود اما در حال حاضر بحث و مذاکره میان دو کشور در جریان نیست . البته سلسله وقایع و اخبار نشان از التماس ترامپ برای مذاکره با ایران را داشته و دارد  اگر یادمان نرفته باشد چندی پیش هم رئیس جمهوری آمریکا در حالی که از اجرای تحریم های بی سابقه علیه ایران ابراز خرسندی می کرد، گفت: امیدوارم روزی با رهبران این کشور مذاکره کنیم , ترامپ در نشست مشترک خبری با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن که در کاخ سفید برگزار میشد مدعی شده بود ما از برجام خارج شدیم , از آن موقع البته با احترام به مردم دیدیم که رفتار حکومت ایران کاملا عوض شده است . درباره ایران وضعمان خوب خواهد بود در این مدت  چیزی که به دست آوردیم این بود که ایران همان کشوری نیست که همین چند ماه پیش بوده و به مراتب رفتار مقاماتشان متفاوت شده است وی اظهار امیدواری کرد تا روزی مقامهای ایران به سراغش بروند و مذاکره کنند البته تا جائیکه ما شاهد بودیم این آمریکا بود که گفته هایش مدام تغییر میکرد تا جائیکه پمپو برای مذاکره پیش شرط تعیین نمیکرد و حاضر بودند بدون پیش شرط مذاکره کنند  .

 به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی هفته گذشته  (پنج‌شنبه) در دیدار با آقای آبه شینزو نخست وزیر ژاپن و هیأت همراه تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد و تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارچوب برجام را به هیچ وجه تکرار نخواهد کرد زیرا هیچ ملت آزاده و عاقلی مذاکره تحت فشار را نمی‌پذیرد در ابتدای این دیدار آقای آبه شینزو نخست وزیر ژاپن خطاب به مقام معظم رهبری گفت: من قصد دارم پیام رئیس‌جمهور آمریکا را به جناب‌عالی برسانم.

رهبر انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن گفتند: ما در حسن نیت و جدی بودن شما تردیدی نداریم اما در خصوص آنچه از رئیس‌جمهور آمریکا نقل کردید، من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.

ایشان با اشاره به صحبت‌های نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه ترامپ به او گفته «آمریکا قصد تغییر رژیم در ایران را ندارد»، تأکید کردند: مشکل ما با آمریکایی‌ها موضوع تغییر رژیم نیست، زیرا آنها اگر چنین قصدی هم داشته باشند، قادر به اجرای آن نیستند، همان‌طور که رؤسای جمهور قبلی آمریکا، در چهل سال گذشته، برای نابودی جمهوری اسلامی ایران تلاش کردند اما نتوانستند..

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: این‌که ترامپ می‌گوید قصد تغییر رژیم را ندارد یک دروغ است زیرا اگر می‌توانست این کار را انجام دهد، انجام می‌داد اما نمی‌تواند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به صحبت‌های نخست وزیر ژاپن مبنی بر درخواست آمریکا برای مذاکره درباره موضوع هسته‌ای، گفتند: جمهوری اسلامی ایران به‌مدت پنج، شش سال در موضوع هسته‌ای با آمریکا و اروپایی‌ها در قالب 1+5 مذاکره کرد و به یک نتیجه هم رسید، اما آمریکا زیر این توافق و قرارداد قطعی زد، بنابراین کدام فرد عاقلی است که دوباره با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده، مذاکره کند؟

حال که رئیس جمهور آمریکا سرش به سنگ خورده و نتوانسته ایران را با مذاکره به تسلیم بکشاند لحن آنها کاملا عوض شده و در حال توطئه چینی علیه ایران هستند و در یک اقدام بی سابقه رئیس جمهوری آمریکا ایران را مسئول حمله روز پنجشنبه به دو نفتکش در دریای عمان معرفی کرد وپاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده:‌آمریکا روی تشکیل یک اجماع جهانی درباره ایران تمرکز دارد , در یک کر هماهنگ وزیر خارجه انگلیس از موضع آمریکا در ارتباط با موضوع حمله به دو نفتکش در دریای عمان حمایت کرد و اظهار کرد اوضاع در منطقه غرب آسیا خطرناک است . و انگلیس به منطقه ناوشکن میفرستد  برنی سندرز سناتور ارشد دموکرات و نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری 2020 با انتشار ویدئویی ضمن انتقاد از مواضع دولت دونالد ترامپ، با جنگ علیه ایران مخالفت کرد.

وی در این ویدئو می‌گوید: «به خاطر مخالفتم با جنگ اخیرا انتقادات زیادی شنیدم اما اعتقاد من است که هرکاری که می‌توانیم بکنیم تا بحرانهای بین المللی را بدون ورود به هرگونه جنگ حل کنیم.»

وی تاکید کرد: «من حتی زمانی که جوان بودم نیز با جنگ در ویتنام مخالف بودم و آنچه که جنگ بر سر نسل من آورده را می‌دانم. وقتی که عضو مجلس نمایندگان بودم برای مخالفت با جنگ عراق تلاش کردم چونکه میدانستم دیک چنی(معاون رئیس جمهور) و جورج بوش (رئیس جمهور وقت) و سایرین درباره وجود سلاحهای کشتار جمعی در عراق دروغ میگویند.»

 و چه کسی نمیداند که  تمامی این اخبار دروغ  مطلق است و ایران هیچ نقشی در حمله به نفتکش ها را نداشت و نخواهد داشت  .

شاید تاریخ باز تکرار خواهد شد اما با یک تفاوت آنهم اینکه ایران مثل عراق وافغانستان دست خالی نیست ,بی شک با هر اقدام نظامی روزی خلیج فارس قتل گاه ناوشکنها و ناو ناوچه های دشمن ایران و ایرانی خواهد شد . بهتر است اینجا بحث را با سخنان برنی سندرز سناتور ارشد دموکرات و نامزد احتمالی  انتخابات ریاست جمهوری 2020 به پایان ببریم او با انتشار ویدئوی ضمن انتقاد از مواضع دولت ترامپ با جنگ علیه عراق مخالفت کرد در این ویدو برنی سندرز میگوید وقتی که عضو مجلس نمایندگان بود برای مخالفت با جنگ عراق تلاش کردم چونکه میدانسم دیک چینی معاون رئیس جمهور و جورج بوش رئیس جمهور وقت وسایرین ( انگلیس ) در باره وجود سلاحهای کشتار جمعی در عراق دروغ  میگویند .

میر باقر صداقی انجمن وطنم شانزدهم ژوئن دوهزارو نوزده سوئیس

********

© 2023 by Ground Floor. Proudly created with Wix.com

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Google+ Icon