برایان خوک: خیلی مهم است که ما با مخالفان تبعیدی ایرانی ( مجاهدین )

ملاقات کنیم

میر باقر صداقی انجمن وطنم سوئیس نوزده ژانویه 2020

پس از لغو دستورالعمل میز استمالت دربارهٔ ممنوعیت گفتگو با مجاهدین، برایان هوک

در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سؤالی در این باره گفت: خیلی مهم است که ما

با مخالفان تبعیدی ایرانی ملاقات کنیم، نگرانی‌ها و ملاحظات آنها را بشنویم و با آنها استراتژی و سیاست خارجی‌مان را در ضعیف کردن رژیم، تضعیف نیروهای نیابتی رژیم و بازدارندگی، به اشتراک بگذاریم. این فعالیت‌ها ادامه خواهند یافت .

برایان هوک گفت: طیفی از گروهها با احساسهای قوی و شور زیادی در مورد آینده ایران وجود دارند اما این مردم ایران هستند که آینده آن‌را تعیین می‌کنند. ما گروهی را به گروه دیگری ترجیح نمی‌دهیم. مردم ایران هستند که آینده ایران را تعیین می‌کنند.

واقعا باید پذیرفت آمریکائیها دغدغه مردم ایران را دارند اگر واقعا برایان هوک راست میگوید پس چرا دارو برای بیماران مبتلا به دیستروفی در ایران  غیر قابل تهیه است . در تحریم‌هایی که در سالیان گذشته و از جمله در حال حاضر علیه ایران اجرایی شده اقلام دارو هیچگاه در فهرست تحریمها قرار نداشته است، اما مساله همیشه بر سر نقل و انتقال مالی برای واردات دارو در ایران بوده است و در همین چارچوب افزایش قیمت دارو و کمیاب شدن برخی از داروها باعث مرگ بیماران شده است.

این در حالی است که مقامات ایران تاکید دارند "مشکلی در حوزه تهیه دارو نداریم". اما بیمارانی که نیازمند داروهای مختلف هستند روایتشان متفاوت است.

یکی از این بیماران که به بیماری دیستروفی مبتلا است، می‌گوید: " دارو تحریم نیست. اما اینکه چطور با توجه به تحریم بانک‌ها باید داروهای ما خریداری شود و وارد شود یا چطور آزمایش مغز استخوان ما که باید با (شرکت پستی) دی‌اچ‌ال ارسال شود و به دلیل عدم فعالیت آن در ایران امکان این اقدام وجود ندارد، کسی پاسخگو نیست." این بیمار میگوید کسی صدای ما را نمیشنود ما بیمارن با تحریمها دست و پنجه نرم میکنیم .

براثر بیماری دیستروفی بافت چربی جایگزین بافت عضله می شود و فرد دچار معلولیت جسمی و حرکتی می شود.این بیماری علاوه بر پا، دست را درگیر می کند و این افراد در صورت عدم تامین دارو مورد نیاز به مرور زمان قادر به تحرک و در موارد حاد، قادر به نفس نخواهند بود.

حال استمالت و دلجوئی و دلخوشی دادن برایان هوک به مجاهدین عین جنایت نیست چگونه میتوان باور کرد دولت آمریکا با تحریم و گرسنگی و شکنجه دادن بیش از هشتاد میلیون ایران به فکر آینده مردم ایران است مگر هدف آمریکا از این تحریمها  و فشار حداکثری کشاندن مردم  به مرز شورش نیست  تا مطامع سیاسی خود را به کرسی بنشاند، مگر آمریکا همین هدف را در لیبی دنبال نکرد نتیجه لیبی مگر تجزیه به دو قسمت و  جنگ داخلی نبوده آمریکائیها در عناد و دشمنی تمامی زیر ساختهای لیبی را نابود کردند و مردم لیبی را بیش از یک دهه است که به بدبختی کشانده اند , باید از مجاهدین پرسید بی پرنسیبها و خائنین  تضعیف قدرت  نظامی ایران وقدرت  بازدارندگی ایران چه سودی برای شما دارد که با آمریکا همسو شده اید مگرشما حب وعرق ملی و میهن پرستی ندارید . مگر از زمان شاه مداخلات آمریکا در امور داخلی ایران را ندیده اید داستان 28 مرداد , قوانین تحمیلی و تحقیری  کاپیتولاسیون , تحریک عراق به تجاوز به ایران و حمایت از صدام  حسین  در جنگ هشت ساله , تهاجم وحشیانه ناو‌های آمریکایی به ناوچه «سهند» و حمله نظامی امریکا به سکو‌های نفتی ایران , هدف قرار دادن ایرباس ایرانی با 290 مسافربه مقصد دبی   حصر اقتصادی و اجرای تحریم های گسترده ضد ایرانی و ایجاد داعش در عراق و سوریه و هزاران جنایت و دشمنی دیگر در مورد مردم ایران و باید پرسید مجاهدین چه مریضی دارند که این چنین از سخنان برایان هوک به وجد می آیند وبا بی شرمی دل در گرو بیگانه می سپارند و به یقین مجاهدین تف سر بالائی بیش نیستند و دیر یا زود نتیجه اعمال نگین خود را خواهند دید

میر باقر صداقی انجمن وطنم  

******

© 2023 by Ground Floor. Proudly created with Wix.com

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Google+ Icon