سی دی روز آزادی مسعود رجوی , مجموعه نشستهای طعمه سال 80 و فشار

رجوی روی زندانیان سابق که چرا اعدام نشده اید

 

میر باقر صداقی انجمن وطنم سوئیس بیست و شش ژانویه 2020

  

سخنرانی مریم رجوی برای سالروز ۳۰دی، آزادی آخرین دسته زندانیان سیاسی زمان شاه

خانم مریم رجوی به دروغ  میگوید30 دی ۱۳۵۷، روزی است که مسعود، اشرف، موسی

و شمار دیگری از مجاهدین و فدایی‌ها از زندان رژیم شاه آزاد شدند ,مسعود از فرط شکنجه‌ و اعتصاب غذاها بسیار نحیف شده بود و اشرف، از شکنجه‌ و فشارهای زیاد در زندان زخم‌ها بربدن داشت. ولی مثل همیشه شاداب و پرشور و بامحبت و با روحیه‌یی بسیار بالا در صف سایر زندانیان بود. انگار نه انگار که سالیان زیر شکنجه و بازجویی بوده است .

 

مسعود رجوي فرزند حسین اهل طبس عضو سازمان مجاهدين خلق، به گفته ثابتي وی در زماني كه خواهان استخدام در آموزش و پرورش بوده با برادرمسعود یعنی  كاظم رجوي به مدت چند ماهي دوست بوده , آقاي ثابتي براي انجام امور اداري به سوئيس می رود و با عنايت به اينكه از سوابق آقای کاظم رجوی به اقتضای شغلش کاملا آگاه بوده به سراغ وي كه عضو يكي از نهادهاي دانشجويي ضد رژيم بود  می رود و نیتش هم از رفتن به قول معروف سلام گرگ بي‌طمع نيست جذب وي بوده  بعد از يادآوري خاطرات گذشته كاظم رجوي محل كار ثابتي را از او جويا مي‌شود و آقاي ثابتي هم آنرا نخست‌وزيري اعلام مي‌نمايد .

 كاظم رجوي هم از او ميپرسد که منظورش از نخست‌وزيري ساواك مي‌باشد آقاي ثابتي هم آن را تاييد مي‌نماید آقاي ثابتي در ادامه خاطراتش اعلام مي‌دارد كه ديدم ميان صحبت ها دَم آقاي كاظم رجوي سست است او را با قرار ماهي 1000 فرانك در سوئيس به عنوان منبع به استخدام ساواك درآوردم  , پرویز ثابتی از خبرچيني کاظم رجوی در سوئيس رضايت داشت . صفحه 282کتاب در دامگه حادثه  

بعد از ضربه 1350 به پيكره مجاهدين ,  طي برگه‌هاي بازجويي موجود در كميته مشترك آقاي مسعود رجوي در شناسايي دوستان خود به نيروهاي ساواك ذره ای کوتاهی نمی نماید، و تا آنجا وقاحت را به پیش میبرد كه حتي كروكي منزل شخص اول و بنيانگذار سازمان مجاهدين آقاي حنيف‌نژاد را هم در اختيار كميته مشترك قرار مي‌دهد و اولین گام را در رهایی از چوبه اعدام بر می دارد، با درخواست آقاي كاظم رجوی از پرویز ثابتی  برای رهایی برادرش و درخواستهاي مکرر شخص ثابتي و تيمسار نصيري از اعلیحضرت برای استفاده از عفو ملوكانه، آنهم بخاطر همکاری بی دریغ مسعود رجوی در کمیته مشترک با ساواک، آقاي مسعود رجوي از مرگ رهیده ومشمول عفو ملوکانه می گردد .

قبل از  مرگ کاظم رجوی یادم هست که کاظم رجوی به عراق آمده بود  و آنجا مریم رجوی که تازه مسئول اول سازمان شده بود کاظم را مجاب کرد تا اسناد مربوط به فعالیتهایش برای آزادی مسعود رجوی را گردآوری و بصورت یک کتاب در اختیار عموم قرار دهد  و معلوم هست هیچوقت کاظم نخواهد گفت که من خبر چین ساوک در سوئیس بودم .

 این در خواست مریم رجوی از کاظم آنزمان برایم سئوال برانگیز بود که چرا مریم رجوی نگران هست و اصرار دارد تا کاظم چنین کتابی را بنویسد تا اینکه خاطرات آقای پرویز ثابتی در کتاب در دامگه دامگه حادثه  منتشر شد و نگرانی مسعود و مریم از برملا شدن حقیقت برایم روشن شد   , و جالب تر اینکه سال 1380 در مجموعه نشستهای طعمه رجوی   چوب در آستین  تمامی نفراتی که در زندان بودند کرد و آنها را وادار میکرد تا پروسه زندان خود را بازخوانی کنند و بگویند که کجا خیانت کرده اند تا اعدام نشوند و علنا میگفت زندانی مجاهد  آزاد شده نداریم مجاهد زندانی شده در صورتی مجاهد است که اعدام شده باشد  و اگر سالم از زندان بیرون آمده است معنی اش آن است که در زندان با ماموران همکاری کرده است . راستی رجوی در زندان شاه به تجربه چه کرده و

چه دیده  بود که اعتقاد داشت زندانی مجاهد آزاد شده دیگر مجاهد نیست و معنیش این است که در زندان با سیستم امنیت همکاری کرده است .

میر باقر صداقی انجمن وطنم

 

 

********

© 2023 by Ground Floor. Proudly created with Wix.com

  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Google+ Icon